Demir-çelik malzeme üzerindeki kaplama faaliyeti yüzey durumuna göre iki şekilde yapılır. “Parlatılmış Parça” ve “Parlatılmamış Parça” olarak yapılır. Parlatma talebi ve yetkisi tamamen müşteri talebine bağlıdır. Cilalanmamış parçalar, giriş kontrollerinden sonra doğrudan kaplamaya, cilalanmış parçalar; Cilalama ve cilalama kontrolünden sonra kaplamaya alınır. Parçanın teknik çizimi, şekillendirme sorumluluğu ve yetkisi müşterinin sorumluluğundadır.

Tesisimiz; Kapasitesinin% 85’i otomotiv endüstrisine hizmet vermektedir. Otomatik Tesis; “Ön Temizleme” adı altında 4 farklı işlemle kaplama için hazırlık aşaması olarak oluşturulmuştur. İlk kaplama etkinliği Parlak Nikel adımında başlar. Parlak Nikel ve Krom Kaplama yapmak için tasarlanmıştır. Her Nikel kaplı banyo 2500 litredir. Krom kaplama banyosu 4000 litredir. Banyo derinliği 120 cm’dir.

Otomatik Kaplama Hattımız bilgisayar kontrollü yükleme ile çalışır ve her kaplama işleminin izlenebilirliğinin ve mevcut proses değerlerinin mevcut olduğu bir arşivleme sistemine sahiptir.

Seri ve Koltuk Başlığı Barları, Kolçak Barları, Emniyet Kemeri Tokaları, Özel parçalar, Egzoz Braketleri ve Mobilya Aksesuarları gibi belirli boyuttaki parçaların kaplama işlemleri gerçekleştirilir. Tesisimiz ve kaplama aparatımızın günlük, haftalık, aylık bakım ve temizliği planlı bir sisteme göre yapılmaktadır. Tüm analizlerimiz Danışman Şirket laboratuvarında yapıldığı gibi, analizlerimiz de tesisin ilk kurulum değerlerini korumak ve hataların oluşmadan önce önlenmesi için kendi laboratuvarımızda yapılmaktadır. Kaplama ile ilgili yenilikleri ve gelişmeleri düzenli olarak takip ediyoruz. Tüm bu süreçler müşteri talep ve beklentilerini karşılamak için titizlikle yürütülmektedir.

Yeni proje veya parçaların çalışmaları, örnek sunumlar, fizibilite çalışmaları, yetkinlik, kapasite, sunum ve teslimatlar da müşteri istekleri doğrultusunda incelenmektedir. Proje onayından sonra sisteme dahil edilir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@nysmetal.com mail adresimizden yada (0216) 307 89 90 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0216) 307 89 90 Bilgi İstiyorum