Bu kaplamamız, muhtelif alt malzeme yüzeyine istediğiniz yüksek korozyon ve parlaklık sağlar. Bu işlemlerde kullanılan temel polimerler akrilik üretanlar olmakla birlikte birincil olarak aşağıda anlatılan kaplamaları oluşturan poliüretan polimeridir. Kararlı emülsiyon halinde bulunan polimer veya oligomerin pH değişimi sonucu yüzeyde çöktürülmesi ve ardından pişirilmesi olarak açıklanan elektroforetik kaplamalar için “kataforetik lâk kaplama” tercih edilmiştir. Lâk kaplama sorunlarının birçoğunun üstesinden gelinmiş ve 25 yıldan uzun süredir ticari olarak sürekli gelişim altında kullanılmaya devam edilmektedir.

Gelecekte bakır ve nikel gibi metallerle kaplanmış plastik malzemelerin de lâk kaplanabileceği, hatta uygulama alanı dış ortamdaki doğal ışıktan ve ultraviyoleden etkilenmeyen boyaların uygulanmasıyla yeni pazarlar oluşacaktır.

Teknik ve Ekonomik Avantajları

  • Muhtelif alt malzemelerde değişiklikler göstermekle birlikte yüksek korozyon dayanımı sağlar.
  • Metal benzeri renkler elde edilebildiğinden hiç metal kaplama olmadan sadece lak kaplama ile ekonomik yüzey çözümleri sunar.
  • Şeffaf elektroforetik lâk kaplama tabakasında pişme sonrası renk değişimi oluşmamaktadır.
  • Ultraviyole dayanımı oldukça yüksek olduğundan parça üzerindeki kaplama yıllarca güneş ışığı altında kalsa bile renk değişimi göstermez.
  • Hem in dye hem de post dye sistemlerinde mükemmel alt metal tutunması vardır.
  • Elektroforetik lâk kaplı parçaların çizilmelere karşı dayanımı yüksektir. Lâk tabakası 4 – 5 H kalem sertliğindedir.
  • Üstün korozyon ve çift sürtme aseton testi değerlerinden dolayı daha düşük kalınlıklarla hedef değerlerin yakalanması mümkün olabilmektedir.
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Bizlere info@nysmetal.com mail adresimizden yada (0216) 307 89 90 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın
(0216) 307 89 90 Bilgi İstiyorum